13 marca 2015

Konkurs „Festiwal Baterii”

Konkurs „Festiwal Baterii” został zorganizowany przez firmę Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. i współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) oraz gimnazjów. Mogą w nim wziąć udział zespoły liczące od 10 do 20 uczniów z jednej szkoły. Warunkiem jest też, że zespół będzie miał opiekuna będącego nauczycielem z danej szkoły.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie tekstu piosenki zachęcającego do prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami. Zgłoszone przez uczestników teksty piosenek zostaną poddane ocenie jury, a następnie internautów, którzy w głosowaniu internetowym wybiorą jeden zwycięski tekst.

Na podstawie wybranego przez internautów tekstu, zespół, podczas czterodniowych warsztatów, w profesjonalnym – mobilnym studio, nagra piosenkę, a na jej podstawie przygotowany zostanie teledysk. Wcześniej uczestnicy warsztatów wyćwiczą swoje umiejętności wokalne aby każdy, bez względu na swoje umiejętności muzyczne, mógł wziąć udział w projekcie.