17 grudnia 2014

Stypendia dla najlepszych

Stypendia Ministra Edukacji Narodowej i Prezesa Rady Ministrów otrzymała w tych dniach grupa wybitnych uczniów z świętokrzyskich szkół. Najlepszych nagrodziła między innymi Minister Joanna Kluzik-Rostkowska i wojewoda świętokrzyski – Bożentyna Pałka-Koruba.

Ewa Pietrzykowska, Oskar Szymański i Grzegorz Waliszczak wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się 10 grudnia w stolicy. Byli reprezentantami wyjątkowo dużej bo trzynastoosobowej grupy świętokrzyskich laureatów tego stypendium.

W Jędrzejowie, Staszowie, Zagnańsku i Ostrowcu Świętokrzyskim odebrała swe stypendia (8–9 grudnia 2014) grupa 142 laureatów nagrody Prezesa Rady Ministrów. Obok wojewody zaszczytu gratulowała im Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł.

„Starajcie się w swoich działaniach dotrzeć do Księżyca. Nawet jeżeli do niego nie dotrzecie to będziecie wśród gwiazd – powiedziała między innymi Pani Kurator.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Nagroda może być również przyznana za szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskanie w niej najwyższego wyniku, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Dyrektor Wydziału Wspierania i Rozwoju Edukacji
Norbert Krzystanek