7 listopada 2014

Kampania edukacyjna „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”

Fundacja dla Kultury.pl zaprasza szkoły podstawowe z całej Polski do współpracy w ramach kampanii edukacyjnej „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”.

Fundacja proponuje zorganizowanie bezpłatnego spotkania z uczniami klas 2-3 , w ramach którego w przystępny i ciekawy sposób dzieci dowiedzą się jak dbać o własne bezpieczeństwo w sieci i jak odpowiedzialnie korzystać z dostępnych w Internecie treści.  Otrzymają również atrakcyjne materiały dydaktyczne. Zajęcia będą miały formę prezentacji multimedialnych uzupełnionych zabawami, quizami i konkursami. Każde spotkanie będzie trwało około 2 godziny lekcyjne, w jednej szkole możemy zaprosić na spotkanie 60 dzieci. Zajęcia mogą odbyć się w ustalonym wspólnie terminie w listopadzie 2014r.

Projekt „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” ma na celu ochronę małoletnich w Polsce przed zagrożeniami wiążącymi się z korzystaniem z Internetu poprzez przeprowadzenie szeregu działań o charakterze edukacyjnym i prewencyjnym. Celem projektu jest również wsparcie otoczenia dziecka w Polsce – rodziców i nauczycieli poprzez dostarczanie wiedzy na temat kształtowania właściwych nawyków korzystania z Internetu i propagowanie istniejących rozwiązań technicznych w tym zakresie.