22 października 2014

Projekt „Lekcje z ZUS”

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych
w województwie świętokrzyskim

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z propozycją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczącą uczestniczenia szkoły w autorskim projekcie „Lekcje z ZUS” oraz do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym ubezpieczeń społecznych.

Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy:

szkolny, w którym rywalizują miedzy sobą uczniowie oraz wojewódzki i centralny, w których odbywa się rywalizacja drużynowa. Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych na etapie centralnym otrzymają cenne nagrody (m.in. laptopy). Nagrodzone zostaną również szkoły, które ci uczniowie będą reprezentować. Tak więc warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, tak dla samej bardzo istotnej wiedzy, jak i możliwości wygrania nagród.

Zgłoszenia ze szkół będą przyjmowane do 31 października 2014 r. (szkoły przesyłają zgłoszenia do wskazanych oddziałów ZUS). Konkurs przebiega w trzech etapach:

  • I etap (szkolny) odbędzie się 17 listopada 2014 r.
  • II etap (wojewódzki) odbędzie się 16 marca 2015 r.
  • III etap (centralny) odbędzie się 24 kwietnia 2015 r.

Wszelkich informacji udziela rzecznik prasowy Oddziału w Kielcach: Pan Paweł Szkalej tel 41 36 77 300, kom 502 008 421 ; e-mail : pawel.szkalej@zus.pl