18 czerwca 2014

Absolwent „Sikorskiego” mistrzem Polski w turnieju motoryzacyjnym

W dniach 13-14 czerwca 2014 roku trzyosobowa drużyna z I LO w składzie: Wojciech Mesjasz, Krzysztof Bulski, Marcin Fatyga zdobyła w finale krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego wicemistrzostwo Polski, a indywidualnie Wojciech Mesjasz – tegoroczny maturzysta, zajął I miejsce.

Uczniowie „Sikorskiego” reprezentowali województwo świętokrzyskie. Po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej krajowej czołówki w tej dyscyplinie, testy z przepisów prawa o ruchu drogowym i historii motoryzacji napisali najlepiej, zdecydowanie wygrywając tę konkurencje. W drugim dniu zawodów w zmaganiach na torze wyścigowym w Poznaniu w konkurencjach technicznych minimalnie ustąpili drużynie z Wielkopolski. Ostatecznie po wszystkich konkurencjach ekipa z Włoszczowy zajęła 2 miejsce drużynowo, ale indywidualnie, nie mając sobie równych, tytuł mistrza Polski w turnieju motoryzacyjnym 2014 zdobył Wojciech Mesjasz.

Oprócz rozgrywanego finału uczestnicy mieli okazje doświadczyć mocnych wrażeń m. in. podczas wycieczki do Skoda Auto Lab- centrum symulacji drogowych, gdzie poziom adrenaliny skutecznie podnosiła przejażdżka w symulatorze dachowania samochodem czy symulatorze zderzeń. Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia było również spotkanie z byłym bramkarzem reprezentacji Polski- Jerzym Dudkiem, obecnie startującym w wyścigach samochodowych.

Sukces uczniów wynika z ich zapału i ogromnej pracy, którą włożyli w treningi. Specjalnie dla nich, po wygraniu eliminacji powiatowych, I LO zakupiło talerz Stewarta. Nieocenioną okazała się profesjonalna pomoc opiekuna z włoszczowskiej policji – aspiranta Krzysztofa Kościołka, który wraz opiekunem ze szkoły- Mariuszem Marczewskim towarzyszył uczniom w finale krajowym. Należy podkreślić, że wszyscy trzej finaliści byli wielokrotnymi zwycięzcami Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, że są absolwentami Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie- szkoły odnoszącej ogromne sukcesy w tym zakresie pod kierunkiem Marcina Sztuki.

Szczególne podziękowania szkoła kieruje do Wojewody Świętokrzyskiego, który sfinansował uczniom zakup strojów z logotypem województwa oraz dla Starosty Włoszczowskiego, który we współpracy z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej umożliwił przejazd drużyny i opiekunów do Poznania.